Pracuj z nami w IT

Aktualnie poszukujemy:

Do aplikowania użyj przycisku Aplikuj teraz lub wyślij swoje zgłoszenie na adres: jobs@lerta.energy

Remote Lead Software Developer

Poznań/praca zdalna

Za co będziesz odpowiedzialny?

Poszukujemy lidera technologicznego, który weźmie na siebie odpowiedzialność za funkcjonowanie zespołu ds. rozwoju systemu. Powinna to być osoba z doświadczeniem w budowaniu architektury i organizowaniu procesów oraz zaraźliwą pasją do tworzenia wysokiej jakości oprogramowania.

Twoją misją będzie stawianie wyzwań i inspirowanie zespołu programistów, wspieranie w ich codziennej pracy oraz stworzenie przestrzeni do dalszego rozwoju.

Oferujemy dużą autonomię w zakresie wyboru technologii, szczególnie przy wprowadzaniu nowych funkcji do systemu. Dodatkowo, zapewniamy bliską współpracę z zespołem produktowym, co zapewnia jasne wymagania oraz wiedzę na temat przyszłych planów rozwoju, aby lepiej planować architekturę.

Główne obowiązki

  • tworzenie wysokiej jakości oprogramowania rozproszonego w architekturze mikroserwisowej,

  • podejmowanie decyzji architektonicznych i technicznych w oparciu o potrzeby biznesowe i ograniczenia czasowe,

  • mentoring inżynierów w swoim zespole, aby umożliwić im rozwój jako ekspertów technicznych,

  • organizowanie szkoleń wewnętrznych i sesji dzielenia się wiedzą,

  • zapewnienie odpowiedniego poziomu dokumentacji systemu i oprogramowania,

  • wprowadzanie nowych technologii, pomysłów i procesów w oparciu o potrzeby firmy,

  • udział w procesie rekrutacji do zespołu inżynierskiego.

DevOps Engineer

Szukamy osoby, która wesprze nas w rozwoju naszego systemu zarządzania energią i pomoże w jego utrzymaniu. Twoimi głównymi zadaniami będzie rozbudowa oraz utrzymanie narzędzi od monitoringu dla naszego systemu. Dotyczy to przede wszystkim zbierania statystyk z działania poszczególnych komponentów, monitorowanie błędów oraz oraz wykrywanie anomalii w działaniu systemu. W ramach swojej pracy będziesz również odpowiedzialny za czuwanie nad cyklem wdrożeń oprogramowania, współpracę z programistami w celu zarządzania zmianami oraz utrzymanie środowiska CI/CD. Nasz system działa w środowisku Kubernetes, więc konieczne będzie sprawne poruszanie się w tym ekosystemie.

W Lercie budujemy złożony system zarządzania energią, który posiada dedykowane interfejsy zarówno dla klientów biznesowych, indywidualnych jak i do realizacji usług własnych, zarządczych. Przetwarzamy dużo różnych danych pomiarowych w czasie rzeczywistym oraz dostarczamy możliwość ich analizy i monitorowania. Jako firma energetyczna dążymy do podnoszenia efektywności energetycznej naszych klientów oraz zapewnienia im dodatkowych źródeł dochodu i oszczędności przez automatyzację i oferowanie usług elastyczności energetycznej. Wiąże się to z wieloma wyzwaniami, ale też z dużą satysfakcją z osiąganych wyników. Zależy nam na tym, aby działanie systemu odbywało się z możliwie minimalnymi przerwami, a wszelkie problemy były rozwiązywane zanim się pojawią.

  • zarządzanie narzędziami CI/CD (obecnie Jenkins),

  • zarządzanie wdrożeniami,

  • rozwinięcie monitoringu systemu,

  • poszukiwanie oraz proponowanie nowych rozwiązań.

Linux Embedded Developer

  • wytwarzanie oprogramowania dla systemów wbudowanych działających pod kontrolą systemu Linux. Systemy: IoT, IIoT, Pomiar zużycia mediów, Systemy zarządzania energią

  • rozwój, utrzymanie i testowanie istniejącego kodu,

  • analizę i wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych,

  • poszukiwanie nowych rozwiązań: IoT, Systemy Zarządzania Energią, Smart metering

  • testowanie i integrację urządzeń z rynku

  • wsparcie techniczne kolegów w dziale wdrożeń i sprzedaży  w zakresie przygotowania systemu od strony oprogramowania i komunikacji

Scrum Master

W tej roli będziesz mógł/ła zademonstrować swoją wiedzę na temat metodologii Agile zapewniając stabilny ekosystem pracy, wspierając zespół w definiowaniu zadań i podejmowaniu decyzji, dopasowywaniu trybu pracy do aktualnych potrzeb oraz zapewniając wysoką jakość komunikacji.

Twój zakres obowiązków:

  • kierowanie procesem wytwarzania oprogramowania w metodyce agile/scrum,
  • organizacja planowania sprintów, codziennych stand-upów oraz innych rytuałów,
  • zbieranie wymagań odnośnie do funkcji systemu,
  • przygotowywania zadań dla zespołu,
  • dbanie o odpowiednie tempo prac,
  • rozwiązywanie bieżących problemów w zespole,
  • raportowanie wyników prac zespołu.

Backend Developer (Golang/Java)

W Lercie budujemy autorski system do przetwarzania danych pomiarowych, który ma dostarczyć użytkownikom oraz Lercie informacji o stanie sieci oraz potencjalnych anomaliach. W naszych systemach będziesz pracować z przetwarzaniem dużych ilości strumieni danych pomiarowych, zmierzysz się z problemami wydajności oraz skalowalności systemów. Wspomożesz automatyzację procesów i sterowania urządzeniami w naszym zarządzaniu. Swój system opieramy o nowoczesne technologie, które dobieramy odpowiednio dla naszych potrzeb.

Na stanowisku Inżyniera oprogramowania backend będziesz odpowiedzialny za:

  • rozwój systemu opartego o mikroserwisy,
  • pisanie oprogramowania w językach Go, Java i inne.

Drag and drop files here or Browse
Dozwolone są pliki w formatach .doc, .docx, .pdf, .odt. Załączone pliki nie mogą być większe niż 2MB.
Dozwolone są pliki w formatach .doc, .docx, .pdf, .odt, mp3, mp4, .jpg, .png. Załączone pliki nie mogą być większe niż 10MB.